Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką.

Zespół  

Zespół An Najma (czyt. an nadżma)  powstał we Wrocławiu w 2007 roku. Obecnie tworzy go pięć tancerek. Połączyły ich wspólna pasja i radość tańca, którymi postanowiły się dzielić z innymi. Zespół startuje w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tańca orientalnego i może się poszczycić następującymi tytułami:

I Miejsce na First Eastern European Oriental Championship 2012, kategoria show

I Miejsce na Euro Raqs International Oriental Dance Congress 2011, kategoria folklor

I Miejsce na Euro Raqs International Oriental Dance Congress 2012, kategoria show

Zespół jest również zapraszany na Gale Gwiazd podczas wielu międzynarodowych festiwali i kongresów orientalnych i cyklicznie występuje na deskach teatrów i centrów kulturalnych w całym kraju.


An Najma występuje zarówno na imprezach poświęconych tańcu jak i komercyjnych (dla firm i osób prywatnych). Nasze pokazy ciągle wzbogacamy o nowe choreografie, stroje i rekwizyty. Dbamy nie tylko o aspekt wizualny pokazu ale również o jego poziom techniczny nieustanne doskonaląc swoje umiejętności.

An Najma w swoim programie artystycznym prezentuje między innym:

  • klasyczny taniec brzucha - pełna gracji i zmysłowości eksplozja kobiecości
  • układy folklorystyczne - wesołe, skoczne i zaczepne choreografie oparte na folklorze arabskim (haggalah, khaleegy, saidi, raqs assaya, taniec nubijski)
  • Tribal Fusion, ATS i Gothic Fusion - mroczna fuzja tańca brzucha, flamenco i innych technik tanecznych
  • taniec z rekwizytami (tace ze świeczkami, skrzydła Izis, fanveile, woale, laski czy zillsy - arabskie kastaniety)
  • burleskę (cabaret dance, taniec na krzesłach, z kapeluszami, z laseczkami)
  • naukę podstawowych figur oraz  wspólną zabawę z publicznością.

Taniec brzucha pozwala nam wyrazić swoje emocje i  przynosi niesłychanie dużo radości,  która udziela się także naszej widowni. Dlatego pokaz tańca brzucha w naszym wykonaniu to doskonała okazja do  oderwania się od codzienności i zachłyśnięcia tajemniczymi i kolorowym światem Orientu.

Tancerki  

Amina - Anna Zielińska
Liderka zespołu An Najma.  Jej pierwszym stylem był taniec towarzyski, następnie przyszła kolej na salsę, ale największą miłością obdarzyła taniec arabski oraz burleskę. Od kilku lat jest instruktorką belly dance we Wrocławiu. Uwielbia występować oraz uczyć tańca orientalnego i zarażać swą pasją kolejne osoby. Jest także licencjonowaną instruktorką ZUMBY oraz prowadzi treningi fitness. Prywatnie absolwentka filologii hiszpańskiej i kosmetologii, szczęśliwa mężatka i mama. Od 2012 roku tancerka spektaklu "Prometeusz" wystawianego we wrocławskim Imparcie.

 

 

 

Farah - Grażyna Kłębek
Liderka zespołu An Najma. Najpierw była salsa, jednak dopiero spotkanie z tańcem orientalnym sprawiło, że odkryła swoją drugą miłość i całe jej życie zmieniło się diametralnie. Od wieu lat prowadzi zajęcia z tańca orientalngo we Wrocławiu. Od jakiegoś czasu poszerza swoje taneczne horyzonty o inne style taneczne. Słynie ze zdolności animatorskich, z powodzeniem rozkręca imprezy.  Prywatnie interesuje się kulturą Orientu i sytuacją kobiet w krajach muzułmańskich. Uwielbia czytać książki, spotykać się z przyjaciółmi, tworzyć i organizować. Z wykształcenia jest filologiem i nauczycielem języka angielskiego. Od 2012 roku tancerka spektaklu "Prometeusz" wystawianego we wrocławskim Imparcie.

 

 

Karolina Zarębska
Absolwentka kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii na Uniwersytecie Wrocławskim. Kulturę Indii już raz odkrywała w tym pasjonującym kraju i zapewne jeszcze tam powróci. Tańcem orientalnym (arabskim) zajmuje się od kilku lat, od 2010 roku związana jest z ST An Najma. Występuje na różnych scenach, zarówno w grupie jak i solowo. Wraz z zespołem tańca orientalnego An Najma zdobyła między innymi V-ce Mistrzostwo Europy Wschodniej w 2013 roku. Od lutego 2014 roku ma zaszczyt grać w spektaklu akrobatyczno-tanecznym "Prometeusz". W kwietniu 2016 r. wraz ze swoim zespołem Rangoli Project zdobyła I miejsce w kategorii grupy Bollywood na I Stalowowolskim Festiwalu Tańca. Swoich sił próbuje w wielu innych technikach tanecznych. Instruktorka tańca brzucha i bollywood w ST An Najma.

 

 

Agnieszka Tokarska
Zafascynowana tańcem orientalnym od wielu lat, obecnie instruktorka ST An Najma. W tańcu orientalnym uwielbia energię i emocje, którymi może się dzielić z publicznością. Szczególną sympatią darzy folklorystyczne odmiany tańca arabskiego, przy których znika każdy smutek i spięcie. Poza tańcem brzucha trenuje również inne techniki taneczne (m.in. bachatę, burleskę, bollywood), dzięki czemu wciąż się inspiruje i rozwija. W wolnych chwilach lubi tworzyć orientalne wzory z henny - tzw. mehendi.

 

 

 

 

 

Klaudia Wieczorek
Studentka ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tańczy odkąd pamięta – zaczynała w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”, z którym związana była przez dziesięć lat. Zakochana w polskim folklorze postanowiła spróbować tańca solowego – padło na taniec orientalny… Zdobywczyni tytułu Oriental Queen Of Poland 2015 w kategorii semi-professional raks sharki - Kraków, Vice Miss Belly Dance Poland 2015 - Warszawa. Ciągle wierzy, że kiedyś uda jej się posiąść niezmierzoną wiedzę o tańcu orientalnym, który stał się główną życiową pasją. Instruktorka tańca brzucha w ST An Najma.