Dance is a song of the body. Either of joy or pain.

Instruktorzy  

a

 

Amina (Anna Zielińska) - liderka Zespołu Tańca Orientalnego An Najma; instruktorka tańca brzucha z dużym doświadczeniem nabytym w ciągu kilku lat nauczania tańca orientalnego. Mimo długiego stażu w uczeniu, wciąż bierze udział w warsztatach by doskonalić swoje umiejętności. Uwielbia uczyć i zarażać innych swą miłością do Orientu. Jej pierwszą pasją był taniec towarzyski, który trenowała przez kilka lat biorąc udział w turniejach.

 

g

 

Farah (Grażyna Kłębek) - solistka i choreograf Zespołu Tańca Orientalnego An Najma; od kilku lat uczy tańca orientalnego we Wrocławiu. Jej pierwszą pasją taneczną była salsa, którą porzuciła po pierwszym spotkaniu z tańcem brzucha. Wciąz się rozwija biorąc udział w warsztatach i szkoleniach. Z zawodu jest nauczycielem języka angielskiego. Interesuje się kulturą arabską pochłaniając całą mase książek jej poświęconych.

 

 

 

Alicja Cyganik - solistka i choreograf zespołu Mahakala w zakresie tribal, tribal fusion i Gothic Fusion. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach i obozach u gwiazd stylu tribal z Polski i świata. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Obecnie specjalistka ds BHP. Oprócz zamiłowań tanecznych ma jeszcze zamiłowania muzyczne!

 

 

Karolina Zarębska - Absolwentka kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii na Uniwersytecie Wrocławskim. Po raz pierwszy z szeroko pojętym orientem, zwłaszcza kinem Bollywood, spotkała się w wieku gimnazjalnym i szybko stało się to jej wielką pasją. Kulturę Indii już raz odkrywała w tym pasjonującym kraju i zapewne jeszcze nie raz tam powróci.

Tańcem orientalnym (arabskim) zajmuje się od kilku lat, od 2010 roku związana jest z ST An Najma. Występuje na różnych scenach, zarówno w grupie jak i solowo. Wraz z zespołem tańca orientalnego An Najma zdobyła między innymi V-ce Mistrzostwo Europy Wschodniej w 2013 roku. Od lutego 2014 roku ma zaszczyt grać w spektaklu akrobatyczno-tanecznym "Prometeusz". W tańcu Bollywood ceni zwłaszcza jego beztroski charakter oraz możliwość różnorodnego wyrazu. Pomaga on zrozumieć obcą, ale też fascynującą kulturę Indii oraz przenieść się w zupełnie inny świat...

 

Maciek Florek - dusza towarzystwa! Animator, tancerz, sportowiec. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą taneczną, a ponieważ posiada duże doświadczenie, robi to naprawdę dobrze. Kursanci go uwielbiają i rozchwytują.
Instruktor tańca użytkowego i towarzyskiego, któremu nieobce są także inne tańce socjalne. Do tego absolwent wrocławskiego AWFu uwielbiający spędzać czas aktywnie. Ulubieniec par ślubnych od wielu lat!

 

 

 

AGATA THRAMS swoją pasję do tańca rozwijała już jako dziecko, uczestnicząc w grupie tańca towarzyskiego. W 2001 roku odkryła taniec orientalny i od tamtej pory to jemu poświęca większość swojej energii. Poszukując kierunku, który umożliwiłby jej nie tylko realizację tanecznych ambicji, ale także odnalezienie harmonii i siły w całym ciele, w końcu odnalazła Tribal, który z początku przerażał swoim mrocznym stylem, lecz szybko zawładnął jej sercem. Od 2010 roku współtworzyła wrocławski zespół ATS - Himavanti Tribe i od tamtej pory traktuje taniec jako coś zdecydowanie więcej niż tylko hobby. Swoje umiejętności regularnie rozwija zarówno w domowym zaciszu, jak i na przeróżnych warsztatach pod okiem polskich i zagranicznych tancerek światowego formatu. W gronie jej nauczycielek znalazły się między innymi: Yolanda, Anna Redlin, Morgana, Arielah czy Lady Frederique. Agata jest także absolwentką pierwszej edycji unikatowego projektu tanecznego ?XPERYMENTARIUM, firmowanego przez Yolandę i Annę Redlin oraz autorskiego projektu Anny Redlin - Pikanteria.

 

 

Agnieszka Tokarska - tańcem orientalnym zajmuje się od 2010 roku - było to jej noworoczne postanowienie, które szybko przerodziło się w coś większego niż wieczorne zajęcia raz w tygodniu. Od zawsze była gadułą, a dzięki tańcu daje czasem odpocząć językowi i może mówić bez słów. Dziś nie ma dla niej dnia bez tańca, który jednocześnie relaksuje, dodaje energii oraz inspiruje.  Bierze udział w wielu projektach związanych z tańcem orientalnym, cześto występuje, szkoli się na warsztatach przy każdej możliwej okazji. Na co dzień studiuje projektowanie komunikacji na UWr. Przesympatyczna, tryskająca energią instruktorka!

 

Asia Chlebowska -  zaczęła od szkolnej grupy tanecznej, która łączyła różne style tańca i prezentowała swoje umiejętności na lokalnych zawodach i wydarzeniach. Przez trzy lata należała do hip-hopowej grupy Style Addicted z Wrocławia, której trenerem jest Paweł ‘Buli’ Kokowski. Szkoliła się na wielu warsztatach tanecznych między innymi na międzynarodowym wydarzeniu jakim jest SDK (Street Dance Kemp) w Czechach. Największą jej zajawką jest dancehall. Regularnie czerpie wiedzę od najlepszych instruktorów na świecie takich jak: Laure Courtellemont, Camron, AniMal, Global Bob, Orville Xpressionz, Marthe Vangeel, Swaggi Maggi, Steddy Conceicao, Aya, Andrey Boyko, Lil Gbb, Jiff Di Bossman, Blaakow, Carolina Mercado, Lucas Migliorini i wielu innych. Jak mówi o sobie: „Nienawidzę biegać, ale tańczyć mogę całą noc!”.

 

 

 Aneta Berezowska - tancerka jazzu, tańca współczesnego i burleski,  dla której rozciąganie jest  formą relaksu, odpoczynku i świetnej zabawy. Na zajęciach wykorzystuje także ćwiczenia z jogi. Wciąż wzbogaca  swoje doświadczenie.  Jest bardzo ambitna i twórcza a w tańcu zawsze dodaje cząstkę siebie. Na zajęciach kładzie nacisk na solidną rozgrzewkę i bezpieczne rozciąganie.

Fot. Karla Kowalska

 

 

 

Joanna Michalik (Sweet Evil Burlesque) - tancerka i choreograf burleskowego zespołu Divine. Przygodę z tańcem rozpoczeła w 6 klasie podstawowej w szkole Essens od hip hopu. Jednak wciąż szukała swojego stylu biorąc udział w zajęciach z salsy, disco foxa, bachaty oraz dancehall. Zafascynowana pięknem Belly dance brała udział w wydarzeniach i życiu szkoły Al-Mara oraz zespołu. Jako maniaczka musicali poświęciła się nauce choreografii oraz techniki różnych stylów tanecznych, by tworzyć sceniczne show. Z wykształcenia jubiler i kosmetyczka z miłości tancerka i instruktor. Charyzmatyczna i nieco szalona, nie bojąca się wyzwań, nauczycielka kobiecości i dystansu do siebie. Serdecznie zaprasza do swojego świata pełnego brokatu, piór i seksapilu, gdzie każda kobieta może stać się gwiazdą.

 

 

Magdalena Łapacz swoją przygodę z tańcem zaczęła jeszcze jako dziecko. Jednak dopiero kilka lat temu odkryła swoją największą pasję, jaką jest dancehall. Przez ten czas brała udział w licznych warsztatach tanecznych oraz szkoliła się u najlepszych tancerzy z całego przy świata.  Członkini wrocławskieg grupy dancehallowej Faya Burnin', właścicielka nieziemsko hipnotyzujących pośladków :)

Fot. Sylwia Żyłka www.syliwazylka.pl

 

 

 

 

Emilia Iwaniec swoją taneczną przygodę rozpoczęła w jednej z wrocławskich szkół tańca. Poza casino, żywo interesuje ją folklor kubański. Swoje umiejętności taneczne stale rozwija "pod okiem” znanych tancerzy kubańskiej sceny międzynarodowej. Zwyciężczyni II Międzynarodowego Turnieju Salsy Latino Festiwal 2015 w kategorii Salsa Cubana. Obecnie kształci się u wielu instruktorów reprezentujących różne formy tańca. Eksperymentuje, łączy smaki, szuka oryginalności i wyrazistości w ruchu. Dodatkowo, odwiedziny na Kubie pozwoliły jej na bliższe poznanie kultury regionu, a uczestnictwo w tamtejszych zajęciach tanecznych zainspirowało do dalszej pracy.

 

 


Bartek Kudyba

Od kilku lat zajmuje się i pasjonuje tańcami afro-kubańskimi, w szczególności szeroko pojętą salsą. Ponadto, swoje umiejętności rozwija na wielu konferencjach i festiwalach międzynarodowych. W ostatnim czasie poszukiwanie kubańskiej energii zaprowadziło go na karnawał do Santiago de Cuba. W tańcu szuka otwartości, oddania się muzycznej energii i znalezieniu tanecznego miejsca w muzyce jako kolejny "instrument".

 

 

 

Zapisz