Dance is a song of the body. Either of joy or pain.

Instruktorzy  

a

 

Amina (Anna Zielińska) - liderka Zespołu Tańca Orientalnego An Najma; instruktorka tańca brzucha z dużym doświadczeniem nabytym w ciągu kilku lat nauczania tańca orientalnego. Mimo długiego stażu w uczeniu, wciąż bierze udział w warsztatach by doskonalić swoje umiejętności. Uwielbia uczyć i zarażać innych swą miłością do Orientu. Jej pierwszą pasją był taniec towarzyski, który trenowała przez kilka lat biorąc udział w turniejach.

 

g

 

Farah (Grażyna Kłębek) - solistka i choreograf Zespołu Tańca Orientalnego An Najma; od kilku lat uczy tańca orientalnego we Wrocławiu. Jej pierwszą pasją taneczną była salsa, którą porzuciła po pierwszym spotkaniu z tańcem brzucha. Wciąz się rozwija biorąc udział w warsztatach i szkoleniach. Z zawodu jest nauczycielem języka angielskiego. Interesuje się kulturą arabską pochłaniając całą mase książek jej poświęconych.

 

 

 

Alicja Cyganik - solistka i choreograf zespołu Mahakala w zakresie tribal, tribal fusion i Gothic Fusion. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach i obozach u gwiazd stylu tribal z Polski i świata. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Obecnie specjalistka ds BHP. Oprócz zamiłowań tanecznych ma jeszcze zamiłowania muzyczne!

 

 

 

 

Abir (Marta Lencer) - najbardziej utytułowana wrocławska solistka, Mistrzyni Europy Wschodniej w folklorze arabskim, zdobywczyni tytułu "Rising Star 2010" oraz laureatka podiumowych miejsc na wszystkich ojczystych festiwalach tańca arabskiego. Podobno wymagająca, chociaż sama się tłumaczy, że po prostu ma bzika na punkcie detali technicznych i wyrażania emocji. W tańcu łączy dynamizm z lenistwem, co idealnie oddaje jej prywatny charakter. Od początku związana wyłącznie z tańcem orientalnym.

 

 

 

Karolina Zarębska - Absolwentka kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii na Uniwersytecie Wrocławskim. Po raz pierwszy z szeroko pojętym orientem, zwłaszcza kinem Bollywood, spotkała się w wieku gimnazjalnym i szybko stało się to jej wielką pasją. Kulturę Indii już raz odkrywała w tym pasjonującym kraju i zapewne jeszcze nie raz tam powróci.

Tańcem orientalnym (arabskim) zajmuje się od kilku lat, od 2010 roku związana jest z ST An Najma. Występuje na różnych scenach, zarówno w grupie jak i solowo. Wraz z zespołem tańca orientalnego An Najma zdobyła między innymi V-ce Mistrzostwo Europy Wschodniej w 2013 roku. Od lutego 2014 roku ma zaszczyt grać w spektaklu akrobatyczno-tanecznym "Prometeusz". W tańcu Bollywood ceni zwłaszcza jego beztroski charakter oraz możliwość różnorodnego wyrazu. Pomaga on zrozumieć obcą, ale też fascynującą kulturę Indii oraz przenieść się w zupełnie inny świat...

 

AGATA THRAMS swoją pasję do tańca rozwijała już jako dziecko, uczestnicząc w grupie tańca towarzyskiego. W 2001 roku odkryła taniec orientalny i od tamtej pory to jemu poświęca większość swojej energii. Poszukując kierunku, który umożliwiłby jej nie tylko realizację tanecznych ambicji, ale także odnalezienie harmonii i siły w całym ciele, w końcu odnalazła Tribal, który z początku przerażał swoim mrocznym stylem, lecz szybko zawładnął jej sercem. Od 2010 roku współtworzyła wrocławski zespół ATS - Himavanti Tribe i od tamtej pory traktuje taniec jako coś zdecydowanie więcej niż tylko hobby. Swoje umiejętności regularnie rozwija zarówno w domowym zaciszu, jak i na przeróżnych warsztatach pod okiem polskich i zagranicznych tancerek światowego formatu. W gronie jej nauczycielek znalazły się między innymi: Yolanda, Anna Redlin, Morgana, Arielah czy Lady Frederique. Agata jest także absolwentką pierwszej edycji unikatowego projektu tanecznego ?XPERYMENTARIUM, firmowanego przez Yolandę i Annę Redlin oraz autorskiego projektu Anny Redlin - Pikanteria.

 

 

Agnieszka Tokarska - tańcem orientalnym zajmuje się od 2010 roku - było to jej noworoczne postanowienie, które szybko przerodziło się w coś większego niż wieczorne zajęcia raz w tygodniu. Od zawsze była gadułą, a dzięki tańcu daje czasem odpocząć językowi i może mówić bez słów. Dziś nie ma dla niej dnia bez tańca, który jednocześnie relaksuje, dodaje energii oraz inspiruje.  Bierze udział w wielu projektach związanych z tańcem orientalnym, cześto występuje, szkoli się na warsztatach przy każdej możliwej okazji. Na co dzień studiuje projektowanie komunikacji na UWr. Przesympatyczna, tryskająca energią instruktorka!

 

Asia Chlebowska -  zaczęła od szkolnej grupy tanecznej, która łączyła różne style tańca i prezentowała swoje umiejętności na lokalnych zawodach i wydarzeniach. Przez trzy lata należała do hip-hopowej grupy Style Addicted z Wrocławia, której trenerem jest Paweł ‘Buli’ Kokowski. Szkoliła się na wielu warsztatach tanecznych między innymi na międzynarodowym wydarzeniu jakim jest SDK (Street Dance Kemp) w Czechach. Największą jej zajawką jest dancehall. Regularnie czerpie wiedzę od najlepszych instruktorów na świecie takich jak: Laure Courtellemont, Camron, AniMal, Global Bob, Orville Xpressionz, Marthe Vangeel, Swaggi Maggi, Steddy Conceicao, Aya, Andrey Boyko, Lil Gbb, Jiff Di Bossman, Blaakow, Carolina Mercado, Lucas Migliorini i wielu innych. Jak mówi o sobie: „Nienawidzę biegać, ale tańczyć mogę całą noc!”.

 

Izabela Kun - zakochana w sylu salsy kubańskiej od pierwszego kroku. Swą przygodę z tym stylem zaczęła w roku 2006 w Torres Art Studio pod czujnym okiem Izabeli i Jose Torresów oraz Lubomira Prask. Uczestniczka wielu warsztatów i kongresów salsy, posiada certyfikat ukończenia kursu instruktorów CubanSalsaFit organizowanym przez CPF Wrocław. Od 2010 instruktor salsy cubańskiej w parach jak i solo. W chwili obecnej prowadzi warsztaty weekendowe Salsa Cubana od podstaw, kilka regularnych grup salsa cubana w parach w tygodniu jak i lekcje indywidualne. Główny nacisk kładzie na technikę tańca oraz odpowiednie prowadzenie co pozwala na swobodne poruszanie tancerzy, nie zapominając oczywiście o radości jaką ma nieść za sobą salsa. Pomimo grupowej formy zajęć do każdego podchodzi indywidualnie, bo tylko w ten sposób instruktor jak i para odniesie zamierzony sukces Emotikon smile Jej motto: "Uczę tak, żeby nauczyć, tańczę tak jakby świat miał się zaraz skończyć".

Alicja Barabach – tancerka i studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoją edukację taneczną rozpoczęła w 2008 roku u Shadory w zakresie tańca bollywood. Następnie zaczęła naukę tańca brzucha, ale okazało się to tylko przelotną fascynacją. Uczestniczyła w warsztatach klasycznych tańców indyjskich kathaku u Artura Przybylskiego, bharatanatyam u Ani Początek oraz kuchipudi u Chitrangee Uppamah. Aktualnie uczy się tańca bharatanatyam pod okiem Agnieszki Kapelko. W styczniu 2014 roku wyjechała na miesięczne warsztaty w Indiach gdzie uczyła się u Kalaimamani Sailaji tańca bharatanatyam oraz uczęszczała na zajęcia z muzyki karnatyckiej i sanskrytu. W przeszłości była związana z zespołami Teatro del Oriente, Masala Dance oraz Kahraman. Obecnie jest członkinią wrocławskiej grupy tańca indyjskiego Mayura.

 

Joanna Michalik (Sweet Evil Burlesque) - tancerka i choreograf burleskowego zespołu Divine. Przygodę z tańcem rozpoczeła w 6 klasie podstawowej w szkole Essens od hip hopu. Jednak wciąż szukała swojego stylu biorąc udział w zajęciach z salsy, disco foxa, bachaty oraz dancehall. Zafascynowana pięknem Belly dance brała udział w wydarzeniach i życiu szkoły Al-Mara oraz zespołu. Jako maniaczka musicali poświęciła się nauce choreografii oraz techniki różnych stylów tanecznych, by tworzyć sceniczne show. Z wykształcenia jubiler i kosmetyczka z miłości tancerka i instruktor. Charyzmatyczna i nieco szalona, nie bojąca się wyzwań, nauczycielka kobiecości i dystansu do siebie. Serdecznie zaprasza do swojego świata pełnego brokatu, piór i seksapilu, gdzie każda kobieta może stać się gwiazdą.